SZKOLENIA

Chcesz poznać „od kuchni”, jak działają i czego oczekują media? Zapraszamy do skorzystania z oferty profesjonalnego szkolenia pomagającego zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności przydatne pracownikom firm i instytucji samorządowych do właściwej komunikacji z mediami.

Propozycja kierowana jest do pracowników PR, biur prasowych, spółek komunalnych, naczelników wydziałów i innej kadry kierowniczej urzędów administracji samorządowej różnych szczebli oraz innych osób zajmujących się tworzeniem polityki wizerunkowej i informacyjnej wszystkich jednostek samorządu.

Na podstawie wieloletniego doświadczenia z pracy w mediach, opracowaliśmy praktyczne kompendium wiedzy, zestaw wskazówek i porad dla wszystkich, którzy w swoich działaniach mają do czynienia z mediami i opinią publiczną.

Pokazujemy praktycznie, od strony mediów, jakie są ich oczekiwania i jak im sprostać.

CZEGO UCZYMY?

Przygotowujemy do spotkań z dziennikarzami, uczymy prawidłowej organizacji konferencji prasowych i briefingów, udzielania wywiadów i świadomej kreacji wizerunku instytucji i osób w mediach.

Uczymy prawidłowego tworzenia komunikatów prasowych, oficjalnych oświadczeń itp. Pokazujemy, jak zaistnieć i prawidłowo funkcjonować w mediach społecznościowych, jak prowadzić komunikację z użytkownikami, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych.

CO OTRZYMASZ?

Znamy media „od podszewki”, dlatego chcemy przekazać, czego oczekują od kontaktów z samorządem. Pokażmy, jak zaspokoić ich potrzeby przy jednoczesnym kształtowaniu pozytywnego wizerunku reprezentowanych instytucji i osób.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymają gotowe rozwiązania i praktyczne wskazówki pokazujące między innymi : jak przygotować się do wywiadu, jak opanować tremę, jak zorganizować prace biura prasowego, jak funkcjonować w mediach społecznościowych.

Program warsztatów z zakresu komunikacji z mediami i wizerunku zawiera część teoretyczną i praktyczne ćwiczenia warsztatowe.

FORMY I METODY:

Wykład interaktywny, warsztat wsparty prezentacjami audiowizualnymi, ćwiczenia indywidualne i grupowe

Czas trwania szkolenia:

1 dzień, 4-5 godzin